Ndërlidhjet

KABUL


Forcat paqëruajtëse në Afganistan thanë se kanë marrë paralajmërime, para se sulmuesi i dyshuar vetëvrasës të hidhte në erë autobusin me ushtarë gjermanë, duke vrarë 4 dhe lënduar 31 prej tyre.
Zëdhënësi i ISAF-it, koloneli Thomas Lobbering tha se Gjermania dhe Holanda megjithate nuk kanë ndërmend t'i ndërpresin operacionet e tyre.
Ai gjithashtu parashikoi se mund të ketë "sulme tjera terroriste" kundër forcave paqëruajtëse ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG