Ndërlidhjet

TEHERAN


Përdorimi i armëve bërthamore, kimike apo biologjike është "i dëmshëm" dhe rreptësisht i ndaluar nga Islami, tha ministri i jashtëm i Iranit.
Kamal Kharazi tha se presioni i shtuar mbi programin bërthamor të Iranit, që po zhvillohet me ndihmën e Rusisë, është kundër produktiv.
Kharazi tha se Irani nuk ka programe të armëve bërthamore.
Ndërkohë, Organizata e Iranit për Energji Bërthamore tha se inspektimi i Agjencisë Ndërkombëtare Bërthamore do të rrjedhë sipas planit.
Inspektorët e parë në Teheran arritën mbrëmë.
XS
SM
MD
LG