Ndërlidhjet

DUSHANBE


Agjencitë humanitare filluan të shpërndajnë tenda dhe mbulesa në Taxhikistanin verior, pas shirave të mëdha që lanë tre të vrarë, tre të zhdukur, kurse mijëra të tjerë mbetën pa strehë mbi kokë.
Rrebeshi i djeshëm i rrafshoi me tokën të paktën 500 shtëpi, dhjetra ndërtesa administrative dhe disa ura.
XS
SM
MD
LG