Ndërlidhjet

VARSHAVË


Sot u hapën vendvotimet në ditën e dytë të referendumit të përgjithshëm për hyrjen e Polonisë në Bashkimin Evropian.
Dje dolën vetëm 17.6 % të votuesve, shumë më pak se gjysma e nevojshme.
Nëse referendumi dështon, atëherë vendimin duhet ta ratifikojnë të dyja dhomat e parlamentit dhe presidenti i shtetit.
XS
SM
MD
LG