Ndërlidhjet

TEHERAN


Policia e Iranit ka shkatërruar 9.200 shishe me alkohol, që bashkë me një sasi të madhe cigaresh dhe pajisjesh elektrike ishin trafikuar nga Gjiri.
Konsumimi i alkoholit në Iran është ndaluar prej revolucionit islamik në 1979, ndërsa dënohet me gjoba, rrahje me kamxhik dhe burgim.
XS
SM
MD
LG