Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit u bëri thirrje iranianëve t'u bëjnë shtypje udhëheqësve politikë e fetarë, të heqin dorë nga mbështetja e terrorizmit dhe zhvillimi i armëve të dyshuara bërthamore.
Më parë, udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamnei kërkoi nga studentët e universitetit të "ruajnë qetësinë" për të zmbrapsur atë që ai e quajti komplotin "djallëzor" të Shteteve të Bashkuara për destabilizimin e Republikës Islamike.
Edhe ministri i Jashtëm Kamal Kharazi i ka hedhur poshtë akuzat se Irani synon të zhvillojë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG