Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani i apelon Uashingtonit që të ndërpresë, siç e quan ai, "gjuhën e kërcënimeve" dhe i tërhoqi vërejtjen se kjo veçsa mund t'i shtërngojë radhët e radikalëve në Republikën Islamike. Shtetet e Bashkuara e akuzojnë Iranin se po synon zhvillimin e armëve bërthamore, dhe se po i strehon të arratisurit e Al Kaidas dhe sponzorizon militantët kundër izraelitë.
XS
SM
MD
LG