Ndërlidhjet

VLLADIKAVKAZ


Zyrtarët pro-rusë të Çeçenisë thonë se zëvendës drejtori i rrjetit të gazit natyror është vrarë në shtëpinë e tij. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme të Çeçenisë, sulmues të maskuar hynë dje në shtëpinë e Abdulla Arsanukajevit dhe e vranë atë. Sot në vise të ndryshme të Çeçenisë, si pasojë e sulmeve të kryengritësve u vranë gjashtë policë dhe ushtarë rusë.
XS
SM
MD
LG