Ndërlidhjet

STAMBOLL


Një mashkull shpërtheu sot një bombë në oborrin e konsullatës amerikane në qytetin Adana në jug të Turqisë. Askush nuk u lëndua në këtë incident. CNN-i turk thotë se policia arrestoi një burrë 35 vjeçar, pasi kishte hyrë në kopshtin e konsullatës dhe e shpërtheu mjetin, i cili bën zhurmë të madhe, por shkakton pak ose aspak dëme. Zyrtarët amerikanë refuzuan të komentojnë derisa të përfundojnë hetimet.
XS
SM
MD
LG