Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i mbrojtjes Peter Struk, tha sot se rrjeti terrorist Al Kaida qëndron mbrapa vrasjes së katër dhe plagosjes së 31 ushtarëve gjermanë të shtunën në Kabul. Struk tha se pjesëtarët e regjimit të përmbysur Taliban, të cilët strehuan rrjetin e Al Kaidës dhe disa grupe radikale, që janë gjithashtu përgjegjëse për sulmin, përpiqen t'i detyrojnë trupat paqëruajtëse të largohen nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG