Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Xhorxh Bush, reagoi menjëherë pas atentatit të sotëm në Jerusalem dhe u bëri thirrje të gjitha shteteve për ndërprerjen e ndihmave financiare për terroristët.
"I dënoj fuqishëm vrasjet, i inkurajoj dhe apeloj te të gjitha shtetet paqësore të botës së lirë, që jo vetëm t'i dënojnë vrasjet, por të përdorin gjithë pushtetin që kanë që t'i parandalojnë në të ardhmen", tha Bush.
XS
SM
MD
LG