Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë ka arrestuar rreth 10 të dyshuar për shpërthimet e fundit, në të cilat u vranë disa njerëz në Maqedoni. Zoran Verushevski, shef i shërbimit të kundërzbulimit të Maqedonisë, tha se këto lloj sulmesh ishin të natyrës kriminale dhe mendohet se të dyshuarit kanë qenë të paguar nga 1,000 deri në 2,500 euro për secilin nga pesë sulmet me bomba.
XS
SM
MD
LG