Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Tribunali i Hagës për krime lufte i ka urdhëruar Serbisë të dorëzojë stenogramet e takimeve të Sllobodan Millosheviçit me aleatët e tij gjatë viteve '90. Prokurorët thonë se dokumentet nga lufta në Kroaci dhe Bosnjë në fillim të '90-ave janë kyçe në këtë rast. Gjykata i dha afat Serbisë që t'i dorëzojë këto incizime stenografike deri më 5 korrik.
XS
SM
MD
LG