Ndërlidhjet

PRISHTINË/TIRANË/SHKUP


Një valë e madhe e vapës me temperaturë deri në 40 shkallë celsius ka përfshirë vendet e Ballkanit këto ditë. Në shumicën e kryeqyteteve të vendeve të Ballkanit ka javë që temperatura ka hipur mbi 30 shkallë celsius, me zbritje të vogla natën. Sot në Shkup dhe në Podgoricë temperatura ka hipur në 39 shkallë celsius. Në 10 ditët e para të qershorit në Shqipëri, u shënuan temperatura për pesë shkallë më lartë se para 50 vjetëve.
XS
SM
MD
LG