Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Irak aty këtu ka ende rezistencë, por gjendja është përmirësuar dhe nuk ka arsye për trupa të reja, ka thënë Poll Bremer, administrator i Shteteve të Bashkuara në Irak.
Ndërkohë raportohet se ditët e fundit janë shtuar sulmet mbi ushtarët amerikanë. Sot një helikopter është goditur, por dy pilotët shpëtuan të palënduar.
XS
SM
MD
LG