Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan apelon për dërgimin e trupave paqëruajtëse ndërkombëtare për të ndalur dhunën midis Izraelit dhe palestinezëve. Anan thotë se një forcë ndërkombëtare do të vendosej midis Izraelit dhe palestinezëve. Këtë javë nga dhuna vdiqën më shumë se 40 palestinezë dhe izraelitë, por zyrtarët izraelitë dhe grupi Hamas zotohen se do të vazhdojnë luftën kundër njëri-tjetrit.
XS
SM
MD
LG