Ndërlidhjet

TEHERAN


Protestuesit dhe policia u përleshën në natën e katërt të protestave në kryeqytetin iranian, Teheran. Radio Farda njofton se përleshja filloi kur protestuesit u përpoqën të shpërthenin rrethimin e konvikteve studentore dhe kërkuan vdekje për liderin suprem Ajatollah Ali Hamenei. Janë arrestuar grupe të tëra demonstruesish. Ish kryetari iranian Ali Akbar Hashemi Rafsanxhani i fajësoi Shtetet e Bashkuara për shkak të, siç tha ai, ndezjes së protestave.
XS
SM
MD
LG