Ndërlidhjet

HAGË


Ish shefi i policisë sekrete të Serbisë Jovica Stanishiç doli para gjyqit në Hagë dhe tha se nuk e ndjen veten fajtor. Aktakuza e ngarkon Stanishiçin për pesë krime të luftës dhe krime kundër njerëzimit në Bosnjë dhe Kroaci.
XS
SM
MD
LG