Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dëshmitarë dhe mjekë palestinezë thonë se një helikopter izraelit shtiu me dy raketa mbi një automjet sot në qytetin e Gazës, duke vrarë të paktën një palestinez, ndërsa plagosi 22 të tjerë, shumica fëmijë. Ky është sulmi më i ri pas disa sulmeve mbi militantët e grupit Hamas, pasi Izraeli u betua se do të hakmerret për sulmin vetëvrasës mbi një autobus në Jerusalem, kur u vranë 16 veta.
XS
SM
MD
LG