Ndërlidhjet

BAGDAD


Sektori kryesor irakian për eksportimin e naftës që lidhet me Turqinë,u dëmtua nga një shpërthim dhe kaplimi i flakës. Inxhinierët amerikanë dhe irakianë po i vlerësojnë dëmet në naftësjellësin Kirkuk-Xhejhan në veri të Irakut dhe për momentin nuk ka të dhëna që bëhet fjalë për sabotazh.
XS
SM
MD
LG