Ndërlidhjet

TEHERAN


Liderët iranianë akuzojnë Shtetet e Bashkuara se qëndrojnë mbrapa protestave kundër regjimit, që rezultuan me përleshje ndërmjet protestuesve dhe policisë. Protestuesit kërkojnë ndryshime në regjimin klerikal të Iranit. Disa protestues kërkuan vdekje për liderin suprem Ajatollah Ali Hamenei, i cili akuzoi Shtetet e Bashkuara se po i nxit trazirat.
XS
SM
MD
LG