Ndërlidhjet

PRAGË


Çekët filluan sot pasdite të votojnë pro apo kundër anëtarësimit të tyre në Bashkimin Evropian dhe vlerësimet e para thonë se 84 për qind e votuesve votuan pro. Nuk ka të dhëna për pjesëmarrjen e votuesve, por qëndrat e votimeve mbeten të hapura sonte deri në ora 22. Referendumi do të vazhdojë edhe nesër.
XS
SM
MD
LG