Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot përfundon afati i dorëzimit vullnetar të armëve në Irak, sipas një amnistie të shpallur nga forcat amerikane, me shpresë se irakianët do t'i dorëzonin armët. Zyrtarët amerikanë thonë se deri tani janë dorëzuar 150 raketa hedhës kundër tankistë, 11 raketa hedhës kundër ajrorë dhe qindra pushkë. Armata amerikane po vlerëson dëmet e pësuara në angazhimet e fundit, kur njoftoi se i vrau rreth 100 persona.
XS
SM
MD
LG