Ndërlidhjet

KABUL


Një zëdhënës ushtarak amerikan tha sot se ditët e fundit ka pasur shtim të sulmeve mbi forcat e koalicionit në Afganistan. Ai këtë rritje të kryengritjes e shpjegoi me motin e mirë dhe shkrirjen e borës në bjeshkë. Koloneli Rodni Dejvis tha se gjatë natës mbi bazën amerikane në Asadabad është shtënë me tri raketa, por ato nuk e qëlluan bazën.
XS
SM
MD
LG