Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli shtrëngoi sot regjimin e udhëtimeve në Rripin e Gazës dhe rrethoi kampin e refugjatëve Tulkarem në Bregun Perëndimor. Zyrtarë izraelitë dhe palestinezë planifikojnë të takohen sonte për të shqyrtuar tërheqjen e pjesërishme të trupave izraelite nga territoret e okupuar palestineze. Zyrtarët nga të dy anët thonë se Izraeli propozon tërheqje ushtarake nga disa vise të Rripit të Gazës për në pozicionet para luftimeve të vitit 2000.
XS
SM
MD
LG