Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri i Kroacisë Ivica Raçan apelon gjeneralin Ante Gotovina, t'i dorëzohet Gjyqit të Hagës. Raçan tha se vetë dorëzimi i tij do ta ndihmonte Gotovinën dhe Kroacinë. Ditë më parë Gotovina tha se ai dëshiron t'i takojë hetuesit e Tribunalit të Hagës që e kërkojnë për krime lufte.
XS
SM
MD
LG