Ndërlidhjet

BAGDAD


Armata amerikane njoftoi se po i merr në pyetje 74 të arrestuar në veri të Irakut, nëse ndonjë syresh është anëtar i rrjetit terrorist Al Kaida të Osama Bin Ladenit.
Administratori civil amerikan i Irakut Poll Bremer u tërhoqi vërejtjen irakianëve se trupat amerikane janë serioze në qëllimin për të çrrënjosur armatimin ilegal në Irak dhe do t'i godasin njerëzit që vazhdojnë të mbajnë armë ilegale pas skadimit të amnistisë, sonte.
XS
SM
MD
LG