Ndërlidhjet

VLLADIKAVKAZ


Një zyrtar moskovit në Çeçeni tha se katër nëpunës rusë u vranë dhe 11 të tjerë u plagosën dje në një sulm. Agjencia Asosieted Pres njofton se një stacion në ndërtim, i policisë së trafikut,u shkatërrua në një shpërthim. Moska zyrtare u ofron kryengritësve amnisti selektive. Por, lideri i kryengritësve çeçenë Asllan Mashadov tha se rezistenca do të vazhdojë.
XS
SM
MD
LG