Ndërlidhjet

FALLUXHA


Disa qindra ushtarë amerikanë të mbështetur nga tanke dhe automjete të blinduara kanë zhvilluar operacione kërkimi në qytetin Falluxha të Irakut.
Si rezultat i këtij aksioni është arrestuar një udhëheqës i grupeve ushtarake, mbështetëse të Sadam Huseinit dhe është kapur një sasi e konsiderueshme armatimi.
Forcat amerikane kanë njoftuar se kanë arrestuar dhe Hamid Raja Shalal al-Tikriti, ish komandant i forcave ajrore në kohën e Sadam Huseinti dhe i 17 në listën e 55 më të kërkuarve.
XS
SM
MD
LG