Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shumica e irakianëve besojnë se udhëheqësi i rrëzuar, Sadam Husein është ende gjallë, dhe për pasojë trupave amerikane iu bie përgjegjësia për ta kapur atë të gjallë ose të vdekur.
Kështu ka deklaruar gjenerali amerikan, Richard Meyers.
Ky i fundit ka deklaruar se megjithë rrëzimin e regjimit forcat amerikane kanë ende punë për të bërë në Irak.
XS
SM
MD
LG