Ndërlidhjet

TEHERAN


Në Iran kanë vazhduar për të pestën ditë protestat antiqeveritare në kryeqytet dhe pjesën qëndrore të vendit.
Lidhur me këto demonstrata presidenti amerikan George Bush ka thënë:
"Ky është fillimi i shprehjes së popullit, për një Iran të lirë. Ndaj mendoj se kjo është dicka pozitive."
Ekstremistët islamistë kanë goditur mbi studentët gjatë ditës së djeshme, ndërsa Ministria e Jashtme e Iranit ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për ndërhyrje në punët e brendshme.
XS
SM
MD
LG