Ndërlidhjet

TEHERAN


Mbi 250 profesorë universiteti dhe personalitete në Iran kanë shprehur mbështetjen e tyre lidhur me kërkesën për reforma demokratike të paraqitur nga ligjvënësit liberalë.
Njëherësh ata kanë kërkuar nga udhëheqësi suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, të heqë dorë nga parimi se ai është përfaqësuesi i zotit në tokë.
Letra e 250 intelektualëve ka ardhur në një kohë me protestat kundër qeverisë.
XS
SM
MD
LG