Ndërlidhjet

MOSKË


Disa qindra aktivistë të të drejtave të njeriut dhe personalitete të fushave të shkencës kanë protestuar sot në Moskë kundër luftës në Ceceni.
Protestuesit ishin aty për të shprehur mospajtimin me aksionet e qeverisë të marra në emër të tyre si dhe kërkuan nga gazetarët rusë një qëndrim më kritik ndaj konfliktit.
XS
SM
MD
LG