Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore po vazhdon për të dytën ditë me rradhë diskutimin rreth cështjes së Iranit.
Kreu i kësaj agjencie, Mohamed El Baradei, ka kërkuar nga Teherani të nënshkruajë traktatin e mos proliferimit të armëve bërthamore.
Me këtë rast zëdhënësja e kësaj agjencie Melisa Fleming ka thënë:
"Kjo është një marrëveshje shumë e rëndësishme për agjencinë. Bazuar në të zgjerohen të drejtat tona ligjore për të pasur qasje në informacionet dhe qendrat bërthamore të vendeve përkatëse."
XS
SM
MD
LG