Ndërlidhjet

LONDËR


Britania i është bashkangjitur gjatë ditës kërkesës së Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara drejtuar Iranit, që të lejojë inspektorët e programeve bërthamore.
Irani nuk ka pranuar deri tani inspektorët e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore që të verifikojnë programet e kësaj natyre të Teheranit.
XS
SM
MD
LG