Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjykata e shkallës së lartë në Shtetet e Bashkuara ka vendosur se Departamenti i Drejtësisë ka të drejtë të mbajë sekret emrat e personave të arrestuar dhe të ndaluar pas 11 shtatorit.
Ky vendim erdhi pas kërkesës të mbi 20 grupeve të të drejtave të njeriut, të cilët kërkonin bërjen publike të personave të ndaluar.
XS
SM
MD
LG