Ndërlidhjet

KABUL


Një komision i posacëm, i përbërë nga zyrtarë afganë, pakistanezë dhe amerikanë është mbledhur për herë të parë për të diskutuar qasjet e përbashkëta lidhur me problemet e sigurisë.
Bisedimet do përqëndrohen dhe në sulmet në kufirin Afganistan-Pakistan nga mbështetësit e Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG