Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka dhënë 16.5 milionë euro si ndihmë humanitare për viktimat e konfliktit në Ceceni.
Komisioni Evropian ka thënë se ndihma do t'i jepet personave të zhvendosur në Ceceni, por dhe në republikat fqinje të Ingushetisë dhe Dagestanit.
XS
SM
MD
LG