Ndërlidhjet

PARIS


Konflikti në Kosovë ende është larg nga zgjidhja, u ka deklaruar mediave franceze presidenti i Serbisë dhe Malit të Zi Svetozar Maroviq.
Vetëm angazhimi i fortë i Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara mund të çojnë drejt zgjidhjes, ka deklaruar Maroviq, i cili sot qëndron për vizitë në Francë.
XS
SM
MD
LG