Ndërlidhjet

MOSKË


Tre policë promoskovitë çeçenë janë vrarë sot në një sulm në kryeqytetin e Çeçenisë Grozni, kur automjeti i tyre është goditur me granata dhe armë automatike.
Sulmi është i fundit në vargun e incidenteve në Çeçeni, dhe ngjau përkundër amnistisë së kryengritësve çeçenë, të cilët i kanë dorëzuar armët.
XS
SM
MD
LG