Ndërlidhjet

PARIS


Policia franceze ka arrestuar një numër protestuesish iranianë që ishin mbledhur në shenjë kundërshtimi ndaj arrestimeve të fundit që iu bënë anëtarëve të grupit Muxhahedinët e popullit iranian.
Protesta ka pasur dhe në kryeqytet të tjera evropiane dhe tetë iranianë në mesin e të cilëve dhe gra i kanë vënë flakën vetes.
Autoritet franceze kanë thënë se Muxhahedinët e Popullit, e cila është cilësuar si organizatë terroriste nga Ushingtoni, planifikonin sulme kundër përfaqësive të Iranit në Evropë.
XS
SM
MD
LG