Ndërlidhjet

BAGDAD


Një granatë është hedhur kundër një auto-ambulance të trupave amerikane në Irak, cfarë ka shkaktuar vdekjen e një ushtari dhe plagosjen e dy të tjerëve.
Ndërkaq gjatë ditës janë hedhur granata kundër një ndërtese në Bagdad, e cila po përdoret nga trupat amerikane.
Për pasojë një irakian është vrarë dhe 12 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG