Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencitë ruse sapo kanë njoftuar për shpërthimin e fuqishëm të një automjeti përplot eksploziv në kryeqytetin e Çeçenisë Grozni, në afërsi të qendrës administrative të Rusisë.
Ndërkohë, presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se Moska do të vazhdojë me planet për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në Çeçeni.
Zyrtarët rusë kanë thënë se çeçenët me shumicë votash e miratuan kushtetutën e re, e cila Çeçeninë edhe më shumë e lidh me federatën e Rusisë.
XS
SM
MD
LG