Ndërlidhjet

ODESA


Në portin e Ukrainës Odesa në Detin e Zi, sot filluan stërvitjet ushtarake të 11 vendeve, të sponsoruara nga Aleanca Veriatlantike.
Në mesin e pjesëmarrësve janë Shtetet e Bashkuara, Franca, Greqia, Italia dhe Turqia.
Manovrat që po mbahen në kuadër të "Partneritetit për Paqe" do të zgjasin 15 ditë.
XS
SM
MD
LG