Ndërlidhjet

BAGDAT


Trupat amerikane kanë gjetur paisje të inteligjencës dhe dokumenta sekrete në një ndërtesë të braktisur në kryeqytetin irakian.
Ndërkaq disa qindra trupa amerikane kanë vazhduar gjatë ditës operacionet e kërkimit për armë të paligjshme dhe militantë të Sadam Huseinit, në qytetin e Ramadit, 100 kilometra në perëndim të Bagdatit.
Ndërkaq i arrestuari më i rëndësishëm nga forcat e koalicionit në Irak ka dëshmuar se Sadam Huseini dhe dy djemtë e tij janë gjallë.
XS
SM
MD
LG