Ndërlidhjet

BAGDAT


Rreth 2000 shitë myslimanë kanë protestuar për mungesën e vendeve të punës dhe sic e kanë quajtuar ata, pushtimin amerikan të Irakut, para selisë së administratës, që drejtohet nga Shtetet e Bashkuara.
Nuk ka informacione për incidente të dhunshme gjatë protestës.
XS
SM
MD
LG