Ndërlidhjet

BANJA-LUKA


Një ditë para mbërritjes së Papa Gjon palit të Dytë në Bosnjë, policia boshnjake ka kapur sasi të mëdha armësh dhe municioni, të cilat i përkisnin një organizate radikale serbe.
Një numër personash janë ndaluar dhe po merren në pyetje.
Burimet zyrtare pohojnë se personat e ndaluar i takojnë lëvizjes cetnike serbe.
XS
SM
MD
LG