Ndërlidhjet

DETI I VDEKUR – JORDANI


Kreu i Agjencisë së Energjisë Bërthamore të Kombeve të Bashkuara, Mohamed El-Baradei ka thënë se ka besim se Irani do punojë me Kombet e Bashkuara për t'ju përgjigjur pyetjeve që lidhen me programet bërthamore të Teheranit.
EL-Baradei ka deklaruar se është në të mirën e Teheranit që të jetë bashkëpunues dhe transparent mbi këto cështje.
Shtetet e Bashkuara e kanë akuzuar Iranin se po zhvillon në fshehtësi armë bërthamore, cfarë është hedhur poshtë nga Teherani zyrtar.
XS
SM
MD
LG