Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga sulmi me granata kundër një autokolone në jug të Bagdadit.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se sulmi ndodhi në Khan Azad, 20 kilometra në jug të Bagdadit.
Incidenti ngjau pas njoftimit të ushtrisë amerikane për shpërthimin e naftë-përçuesit në qytetin Hit, 140 kilometra në veriperëndim të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG