Ndërlidhjet

TEL AVIV


Së shpejti mund të arrihet marrëveshja për tërheqjen e forcave izraelite nga Rripi i Gazës, njoftuan zyrtarët izraelitë dhe palestinezë.
Ministri i Jashtëm izraelit Silvan Shalom tha se marrëveshja mund të jetë shumë afër.
Ndërkohë, trupat izraelite raportohet të kenë vrarë tre militantë të Hamasit dhe një palestinez civil në Rripin e Gazës.
Pritet që gjatë fundjavës në rajon të arrijë këshilltarja e presidentit amerikan për siguri Kombëtare Condoleezza Rice.
XS
SM
MD
LG